Sipariş Sorgula
upload/blog/26451025.jpg
04-04-2022 15:00

TikTok canlı yayın nasıl yapılır

Tiktok Canlı Yayın Yapma

TikTok canlı yayın nasıl yapılır sorusunu soran insanların sayısı her geçen gün artıyor. Bunun sebebi insanların canlı yayın sayesinde takipçileriyle interaktif bir etkinlik gerçekleştiriyor olması.

Sizi izlemeye gelen kişilere canlı gösterim yapmak, onlarla uzun sohbetler etmek çok keyiflidir. Fakat ne yazık ki her isteyen, canlı gösterim yapamıyor.

Bunun sebebi TikTok'tan kaynaklanan bir kural. Aslında bakmış olduğunuzda 1000 takip edeni olmayan kişilerin canlı yayın yapmasına çok da gerek yok çünkü izleyeni olmayacaktır. O vakit bu canlı gösterim programı yapmak için ne olursa olsun takipçi sayısını artırmamız gerekiyor. Tiktok takipçi satın al linkimizden istediğiniz paketi seçebilirsiniz. 

Tiktok Canlı Yayın

TikTok canlı yayın yapabilmek için internetinizin iyi olması daha doğrusu upload hızı (yükleme hızının) iyi olması şarttır. Aksi halde, canlı gösterim yapmanız zorlaşır. İzleyicileriniz bazen donan videoyu takip etmek zorunda kalır. Açıkçası kimse donan bir videoya uzun vakit tahammül etmez. Bu nedenle mobil uygulaması olan TikTok üstünden gösterim yapmak için ne olursa olsun web hızınızı test edin.

Tiktok Kaç Takipçiden Sonra Canlı Yayın Açılır?

Tiktok’ta içerik, video, fotoğraf benzer biçimde paylaşımlarınız için doğru bir kitle rakam ve kısıtlaması yoktur. Fakat gösterim yapmak için belli bir kesime ve takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Eğer 1000 takipçiniz yoksa canlı yayın açamazsınız. 1000 takipçiye geldikten sonra tiktok üstünden müddetsiz canlı gösterim yapabilirsiniz. Hemen TikTok Takipçi Arttırma Hilesini kullanarak takipçinizi arttırın ve canlı gösterim zevkinize başlayın.

Canlı Yayın Açma Şartları

Yukarıda belirttiğimiz yayın açma adımlarını uyguladığınız halde canlı yayın yapamıyorsanız bunun bir kaç sebebi olabilir;

  • Önce Tiktok hesabınıza ya da uygulamanıza bu özelliğin gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Takipçi sayınızın en az 1000 kişi olması gerektiğini unutmayın ve kontrol edin.
  • Yaşınızın 16'dan büyük olması gerekmektedir.
  • Tiktok 16 yaşından küçük kişilere canlı yayın açmaya izin vermiyor.
  • Ayrıca 13 yaşından küçük kişiler kullanıcı olamıyorlar.
  • Bu şartları taşımayan kişiler yayın açamazlar.

Tiktok Canlı Yayına İstek Atma

Tiktok uygulamasının içinde canlı yayın yapan hesabın yayınına istek atmanın nasıl olduğu merak edilmektedir. Yayına misafir alabilir ve iki ya da daha fazla kişi ile canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayına istek atmak için ilk önce canlı yayına girmeniz gerekiyor. Sırada ekranda bulunan yayına istek at butonuna tıklamak var. İsteğiniz kabul edildiğinde canlı yayına bağlanabilir ve izleyebilirsiniz.

Tiktok Başkasının Canlı Yayınını İzleme

Tiktok üstünden sevdiğiniz birinin canlı yayını izlemek ve katılmak oldukça kolay bir şey. Hemen uygulamaya girerek arama bölümünden yayınına girmeyi dilediğiniz bireyin ismini aratın ve profiline giriş yapın. Kişinin canlı yayında olup olmadığını profil resminin üstünde halka gibi LIVE (CANLI) yazan bir uyarı olacaktır. Resmin üstüne tıkladığınızda bilgisayardan ve telefon üstünden dilediğiniz kişilerin kanallarını tiktoktan bu halde izleyebilirsiniz.

Tiktok Üzerinden Canlı Yayın Açmak Mümkün Mü?

Evet mümkün. Tek sahip olmanız gereken iyi bir internet bağlantısıdır.

Tiktok Canlı Yayın Açmak Ücretli Midir?

Hayır tamamen ücretsiz bir şekilde Tiktok'ta canlı yayın açabilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok canlı yayın açmak çok kolay bir olaydır. Makalemizde belirttiğimiz gibi bu bilgiler ile nasıl Tiktok canlı yayın açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Tek şart bir Tiktok hesabı ve sorunsuz internet hizmeti olacaktır.

TikTok Canlı Yayınlarımı Kimler İzleyebilir?

Tiktok'ta açtığınız canlı yayınları takipçileriniz rahatlıkla izleyebilir. Fakat hesabınız herkese açık değilse bu mümkün olmayacaktır.

TikTok Canlı Yayın Süre Sınırı Var mı?

TikTok canlı yayınlarının zaman limitleri bulunmamaktadır. İstediğiniz süreler boyunca internetiniz mevcutsa canlı yayın yapabilirsiniz.

İnternet Olmadan TikTok Kullanılabilir mi?

TikTok internet olmadan tahmin edilidiği üzere çalışamaz. Videolar çevrimdışı olarak depolanamayacaktır.

Tiktok Nedir?

TikTok son yılların en popüler ve en dikkatleri üzerine çeken uygulaması olmayı başardı. Uygulama bugün 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor olsa da “TikTok nedir?”, “En ünlü tiktokerlar kimlerdir?” ve en önemlisi “TikTok tehlikeli midir?” soruları hala pek çok kişi tarafından soruluyor.

Eylül 2016’da ByteDance tarafından piyasaya sürülen TikTok, temelde 15 saniyelik kısa videolar üretilen bir sosyal medya uygulaması. Musical.ly bazında geliştirilen uygulama, kısa zamanda önce Asya’da sonra tüm dünyada yayılara büyük bir popülerlik kazandı. 

TikTok uygulaması, kullanıcıların genellikle arka planda müzik veya dublaj olan 15 saniyelik videolar oluşturarak dans, klip ya da eğlence içerikleri çekmesine olanak tanıyor. Birkaç videoyu art arda ekleyerek daha uzun videolar yüklemek mümkün olsa da toplam en fazla 60 saniyelik videolar yüklemek mümkün oluyor.

 

Editör : Popüler Takipçi

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmaya ne dersin ?

Yorum Yap

Sık Sorulan Sorular

Müşterilerimizden gelen soruları sizler için bir araya getirdik. Bu bölümünden bizimle iletişime
geçmeden önce aradığınız sorunun cevabını bulabilirsiniz.

1000 takipçiye geldikten sonra tiktok üstünden müddetsiz canlı gösterim yapabilirsiniz. Hemen TikTok Takipçi Arttırma Hilesini kullanarak takipçinizi arttırın ve canlı gösterim zevkinize başlayın.

Tiktok takipçi satın al paketlerini Popüler Takipçi sitemizden bulabiliirsiniz.

000 takip edeni olmayan kişilerin canlı yayın yapmasına çok da gerek yok çünkü izleyeni olmayacaktır. O vakit bu canlı gösterim programı yapmak için ne olursa olsun takipçi sayısını artırmamız gerekiyor.

Tiktok keşfete düşme saatleri çoğu zaman akşam 18:00 sonrasında başlamaktadır. Gün olarak da en erken Tiktok keşfet saati Pazar'dır Kullanıcılar Pazar günü saat 16:00’da sonrasında daha fazlaca keşfeti ziyaret etmekte ve bu sayı 19:00 – 20:00 içinde iki katına çıkmaktadır.